Důležitá sdělení

 • MPSV představilo koncepci dostupného bydlení

  ilustrační fotoLidé s nižšími příjmy v ČR vydávají na bydlení paradoxně více prostředků, než ti s vyššími příjmy. S problémem sehnat kvalitní a dostupné bydlení se dnes dotýká hlavně řada seniorů, rodičů samoživitelů, občanů se zdravotním postiženým nebo lidí žijících na ubytovnách. Koncepci, která řeší nejen tyto problémy, představili na konferenci v Senátu zástupci MPSV.

  „Systém dostupného a důstojného bydlení je klíčem k řešení řady dalších sociálních problémů, které dnešní domácnosti řeší, jedná se například o dluhovou past, slučování rodin, ale i odstraňování sociálně vyloučených lokalit a mnoho dalších. Na tomto návrhu, jsme spolupracovali s odborníky, zástupci obcí, ale i veřejných platforem. Koncepce se tak snaží reflektovat příklady dobré praxe nejen z ČR, ale i zahraničí,“ uvedla k problematice dostupného bydlení ministryně Michaela Marksová.

Novinky

Plánované události

 • 13. týden

 • Pondělí, 23. března

  10:00 – Výjezd ministryně do Moravské Třebové a Svitav; (Michaela Marksová, MěÚ Moravská Třebová, návštěva Oblastní charity Moravská Třebová, MěÚ ve Svitavách a návštěva Domova na rozcestí Svitavy).
 • Úterý, 24. března

  09:30 – Zahájení celostátní porady ÚP ČR; (Michaela Marksová, hotel Port, Doksy u Máchova jezera, Valdštejnská 530).

  14:00 – Návštěva Domova pro seniory v Ďáblicích a Domova pro zrakově postižené - Palata; (Michaela Marksová a velvyslankyně Číny, Kubíkova 1698/11, Praha 8).
 • Středa, 25. března

  10:00 – Společné jednání vlády ČR s Asociací krajů ČR; (Michaela Marksová, ministryně práce a sociálních věcí, ÚV ČR Praha).

  13:00 – Jednání vlády ČR; (Michaela Marksová, ministryně práce a sociálních věcí, ÚV ČR Praha).
 • Čtvrtek, 26. března

  09:00 - Konference „Jak zvýšit zastoupení žen v rozhodovacích pozicích? Aktuální nástroje a opatření,"; (Zuzana Jentschke Stőcklová, náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku, Lichtenštejnský palác, U Sovových mlýnů 506/4, Praha 1).

  14:00 - Mezinárodní konference k 15. výročí činnosti veřejného ochránce práv ČR; (Michaela Marksová, Údolní 39, Brno).

  16:00 - Veřejná debata: Genderové kvóty – ano či ne?; (Zuzana Jentschke Stőcklová, náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku, v sídle CERGE – EI, Politických vězňů 936/7, Praha 1).

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 27.3. 2015 v 16:37.