Důležitá sdělení

 • MPSV vydalo SLOVNÍK SOCIÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ

  ilustrační fotoVysvětlit nejdůležitější pojmy z důchodového a nemocenského pojištění, sociálních dávek, zaměstnanosti, sociálních služeb a mnoha dalších oblastí sociální sféry je cílem „Slovníku sociálního zabezpečení“. Publikaci, která vychází historicky poprvé, vydalo MPSV společně s ČSSZ a Výzkumným ústavem práce a sociálních věcí (VÚPSV). Slovník byl vydán u příležitosti 25. výročí od vzniku ČSSZ a 90 let od vzniku prvního moderního zákona o sociálním pojištění na našem území.

  „Slovník je zpracován tak, aby ve srozumitelné formě zejména široké veřejnosti přiblížil pojmy, které mohou být někdy složité na pochopení. Šlo nám hlavně o to, aby se čtenář v problematice rychle zorientoval, a také aby se dozvěděl, kde může najít podrobnější informace,“ uvedla ministryně práce Michaela Marksová.

Novinky

Plánované události

 • 49. týden

 • Pondělí, 30. listopadu

  12:30 – Výjezd do Klatov; (Michaela Marksová, ÚP Klatovy, Voříškova 825).

  13:35 – Návštěva Klubu seniorů Klatovy; (Michaela Marksová, Plánická 208).

  15:00 – Tisková konference, Klatovy; (Michaela Marksová, Restaurace „Van Gogh“ – „salónek“, Plánická 3).
 • Úterý, 1. prosince

  09:30 - Výjezd do Zlínského kraje za účasti premiéra – celodenní program; (Michaela Marksová, Žerotínova 1568, 757 01 Valašské Meziříčí, Vsetín, Zlín).
 • Středa, 2. prosince

  Seminář „Kvalitní paliativní péče jako prevence euthanasie“; (Iva Merhautová, náměstkyně ministryně pro sociálně pojistné systémy, PS PČR, Praha).

  09:00 – Jednání vlády ČR; (Michaela Marksová, ÚV ČR, Praha).

  09:00 - Zasedání Komise Rady Asociace krajů ČR pro soc. záležitosti; (Zuzana Jentschke Stőcklová, náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku, Zámek Štiřín).

  10:00 Schůze Výboru pro sociální politiku PS PČR; (Michaela Marksová, náměstci – Šimerka, Marek, Merhautová, PS PČR, Praha)

  16:00 - 123. Plenární schůze RHSD ČR; (Úřad vlády ČR, Praha).
 • Čtvrtek, 3. prosince

  16:00 Mezinárodní konference ASEM; (Michaela Marksová, Sofie)
 • Pátek, 4. prosince

  10:00 Mezinárodní Konference ASEM; (Michaela Marksová, Sofie)

  12:00 - Zasedání Vládního výboru pro zdravotně postižené občany; (Zuzana Jentschke Stőcklová, náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku, Iva Merhautová, náměstkyně ministryně pro sociálně pojistné systémy, ÚV ČR, Praha).

  17:00 - XXII. Slavnostní večer k Mezinárodnímu dni osob se zdravotním postižením; (Zuzana Jentschke Stőcklová, náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku, Lichtenštejnský palác, Praha 1).

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 1.12. 2015 v 04:50.