Důležitá sdělení

 • Ministryně Marksová: Většinu úkolů z programového prohlášení…

  ilustrační fotoVyšší minimální mzda, zvýšení příspěvku na péči o 10%, prosazení vzniku dětských skupin, zvyšování důchodů i zavedení porodného na druhé dítě. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová v pátek v Poslanecké sněmovně bilancovala úspěchy, kterých se jí podařilo v uplynulých třech letech dosáhnout. Splněny jsou téměř všechny body z programového prohlášení vlády.

  „Usilovně jsme pracovali na nápravě všech škod, které způsobily předchozí vlády. Poslanecká sněmovna schválila 18 novel a návrhů nových zákonů, dalších sedm legislativních opatření je momentálně projednáváno. To je ve srovnání s ostatními ministerstvy nadprůměrný výsledek. Naší snahou přitom je, aby legislativní změny měly pozitivní dopad na co největší počet lidí, kteří jsou nějakým způsobem znevýhodněni,“ uvedla ministryně Marksová.

Novinky

Plánované události

 • 9. týden

 • Pondělí, 27. února

  10:00 – Jednání vlády; (Michaela Marksová, ÚV ČR, Praha).
 • Úterý, 28. února

  14:00 – Jednání 55. schůze PS PČR; (Michaela Marksová, PS PČR, Praha).
 • Středa, 1. března

  8:30 - Jednání předsednictva RVIS; (Robert Baxa, I. NM pro řízení sekce ICT, MV, Centrotex, Praha).

  14:00 - Otevření pobočky pro žadatele o dotaci z OPZ; (Martin Kučera, NM pro řízení sekce ekonomiky a EF, Brno, Terezy Novákové 62a).
 • Čtvrtek, 2. března

  13:00 – Jednání 12. schůze podvýboru VSP pro legislativu, zaměstnanost a činnost Úřadu práce; (Michaela Marksová, PS PČR, Praha).

  Jednání rakouském Spolkovém ministerstvu práce, sociálních věcí a ochrany spotřebitelů (2. – 3.3.); (Robert Baxa, I. NM pro řízení sekce ICT, Iva Merhautová, NM pro sociálně pojistné systémy, Vídeň, Rakousko).
 • Pátek, 3. března

  Zasedání Rady pro zaměstnanost, sociální politiku, zdraví a ochranu spotřebitele (3. – 4.3.); (Michaela Marksová, Brusel).

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.2. 2017 v 16:20.