Důležitá sdělení

 • Ministryně Marksová: Opozice kolem zákona o sociálním bydlení š…

  ilustrační fotoOpoziční strany ODS a TOP 09 zablokovaly v Poslanecké sněmovně projednání návrhu zákona o sociálním bydlení a o příspěvku na bydlení. Tímto neustálým obstrukčním jednáním zamezily jeho propuštění do druhého čtení. Hrozí, že projednání zákona v tomto funkčním období sněmovny definitivně znemožní, a to i přesto, že o potřebnosti sociálního bydlení není pochyb a podporuje jej 71 % občanů Česka (jak vyplynulo z nedávného výzkumu agentury MEDIAN).

  „Vystoupení zpravodajky Jitky Chalánkové a dalších poslankyň a poslanců, kteří návrh kritizovali, ukázalo, že ho nemají dobře nastudovaný. Jejich připomínky byly ve většině případů v rozporu s tím, co je v návrhu napsáno,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. „Návrh v tuto chvíli pravicová opozice blokuje. Čeho se tak bojí, že ho ani nechtějí pustit k dalšímu projednávání?“ dodala ministryně.

Novinky

Plánované události

 • 21. týden

 • Pondělí, 22. května

  08:30 - Jednání Státní volební komise; (Robert Baxa, I. NM pro řízení sekce ICT, MV - Centrotex, Praha).

  09:00 – Podpis memoranda o česko-čínské spolupráci v oblasti práce a sociálních věcí; (Michaela Marksová, Iva Merhautová, NM pro řízení sekce sociálně pojistných systémů, MPSV).

  10:00 – Jednání vlády; (Michaela Marksová, ÚV ČR, Praha).

  15:00 - Jednání Rady ESIF; (Martin Kučera, NM pro řízení sekce ekonomiky a EU fondů, ÚV ČR, Praha).
 • Úterý 23. května

  09:30 - 32. zasedání Rady vlády pro seniory a stárnutí populace; (Michaela Marksová, MPSV).

  14:00 – Jednání 57. schůze PS PČR; (Michaela Marksová, PS PČR, Praha).
 • Středa 24. května

  09:00 - Jednání 57. schůze PS PČR; (Michaela Marksová, PS PČR, Praha).

  09:30 - Mezinárodní Konference IS2 (mezinárodní konference o informační bezpečnosti); (Robert Baxa, I. NM pro řízení sekce ICT, Kaiserštejnský palác, Praha,).

  Jednání Výboru pro zahraniční věci Senátu a Výboru pro sociální politiku Senátu PČR; (Iva Merhautová, NM pro řízení sekce sociálně pojistných systémů, Praha).
 • Čtvrtek, 25. Května

  09:00 - Jednání 57. schůze PS PČR;(PS PČR, Praha).
 • Pátek, 26. května

  09:30 - Jednání Předsednictva RVIS; (Robert Baxa, I.NM pro řízení sekce ICT, MV – Centrotex, Praha).

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.5. 2017 v 20:42.