Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Tiskové zprávy MPSV » Rok 2008:

Tiskové zprávy (listopad)

Obsah položky Tiskové zprávy (listopad):

 • III. etapa důchodové reformy
  ilustrační fotoMístopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí Petra Nečase na dnešní tiskové konferenci seznámil média s průběhem důchodové reformy a představil její III. etapu. Záměrem je řešit diversifikaci zdrojů pro příjmy ve stáří s možností přesměrovat malou část z povinných plateb pojistného na základní důchodové pojištění na základě dobrovolné volby pojištěnce do soukromého systému (zavedení možnosti opt – out).
 • Prorodinný balíček
  ilustrační fotoRodinná politika je jednou z hlavních vládních priorit. Dne 19. listopadu 2008 schválila vláda materiál předložený ministrem práce a sociálních věcí Petrem Nečasem „Prorodinný balíček“, který obsahuje sedm různých opatření na podporu rodin s dětmi.
 • Tisková reakce na výzvu Evropské komise k dopadům rozšíření EU na pracovní trh ze dne 18. listopadu 2008
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí výzvu Evropské komise, která dnes vybídla země Evropské unie, aby co nejdříve otevřely svůj pracovní trh lidem ze všech států EU, vítá a ztotožňuje se s ním.
 • (Soubor typu .pdf)Češi zaměstnaní v zemích EU přicházejí o práci
  ilustrační fotoV důsledku současné hospodářské krize přicházejí Češi v zahraničí o práci a v příštím roce bude těchto osob pravděpodobně přibývat. Čeští občané, kteří ukončují zaměstnání v zahraničí v zemích EU, mají právo na dávky v nezaměstnanosti ve státě posledního zaměstnání. Vyplývá to z legislativy EU.
 • (Soubor typu .pdf)Projekt Výběr kvalifikovaných zahraničních pracovníků pokračuje
  ilustrační fotoVláda České republiky svým usnesením č. 1316 schválila pokračování projektu Výběr kvalifikovaných zahraničních pracovníků v již nepilotní fázi, včetně všech navrhovaných změn. Ve své pětileté pilotní fázi fungoval projekt od roku 2003. Tímto krokem se stal trvalou součástí migrační politiky ČR.
 • Nezaměstnanost v říjnu 2008 mírně poklesla
  ilustrační fotoPočet uchazečů o zaměstnání v říjnu 2008 ve srovnání se zářím mírně poklesl (o 2 853) a hodnota registrované míry nezaměstnanosti poklesla na úroveň 5,2 % (o 0,1 p. b.), což je meziroční pokles o 0,6 p. b.
 • (Soubor typu .pdf)Ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas přijme 7. listopadu delegaci Asociace francouzských soukromých podnikatelů (AFEP)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Petr Nečas přijme delegaci Asociace francouzských soukromých podnikatelů (AFEP). Schůzka se uskuteční 7. listopadu od 15:00 hod. v Klubu Ministerstva práce a sociálních věcí. Francouzskou stranu budou zajímat konkrétní témata z oblasti práce a sociálních věcí.
 • (Soubor typu .pdf)Výbor pro zaměstnanost a sociální věci Evropského parlamentu (EMPL) navštíví dne 7. listopadu 2008 Ministerstvo práce a sociálních věcí
  ilustrační fotoMinistr práce a sociální věcí Petr Nečas přivítá dne 7. listopadu 2008 delegaci Výboru pro zaměstnanost a sociální věci Evropského parlamentu (EMPL). Setkání se uskuteční na Ministerstvu práce a sociálních věcí (Na Poříčním právu 1, Praha 2) od 10:45 hodin.
 • (Soubor typu .pdf)Ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas se setká s představiteli Aliance liberálů a demokratů pro Evropu
  ilustrační fotoDne 6. listopadu 2008 se od 11,30 do 12,30 hod. v Lichtenštejnském paláci v Praze uskuteční setkání ministra práce a sociálních věcí Petra Nečase s delegací poslanců Evropského Parlamentu, koordinátorů frakce ALDE (Aliance liberálů a demokratů pro Evropu).
 • (Soubor typu .pdf)Vyhlášení výsledků soutěže Obec přátelská rodině
  ilustrační fotoDne 4. listopadu 2008 se v Poslanecké sněmovně za účasti místopředsedy vlády a ministra práce a sociálních věcí Petra Nečase a předsedy Stálé komise pro rodinu Tomáše Kvapila uskutečnilo slavnostní vyhlášení vítězů prvního ročníku celostátní soutěže Obec přátelská rodině.

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 17.10. 2017 000 07:49.